Neil Strauss Gra okładka książki
The Game autorstwa Neila Straussa to opowiedziany w formie historii przewodnik krok po kroku, jak podrywać kobiety. Największym momentem aha było dla mnie to, że w podrywaniu chodzi tak naprawdę o mężczyzn, a nie o kobiety. Dowiesz się z niej wiele o uwodzeniu, ale jej wartość leży bardziej w sposobie myślenia.

“Mężczyzna nigdy nie wybiera kobiety. Jedyne, co może zrobić, to dać jej możliwość wybrania jego”.

Krótkie podsumowanie Gry

The Game autorstwa Neila Straussa to opowiedziany w formie historii przewodnik krok po kroku, jak podrywać kobiety. Największym momentem było dla mnie to, że w podrywaniu chodzi tak naprawdę o mężczyzn, a nie o kobiety. Dowiesz się z niej wiele o uwodzeniu, ale jej wartość leży bardziej w sposobie myślenia.

Lekcje gry

Odbiór to proces liniowy: najpierw zawładnij wyobraźnią, a potem sercem.

Zainteresowanie + przyciąganie + uwodzenie = seks.

Aby zdobyć kobietę, musisz być gotów zaryzykować jej utratę.

Negatywny: dwuznaczne stwierdzenie lub pozornie przypadkowa zniewaga skierowana do pięknej kobiety, którą właśnie poznałeś, z zamiarem aktywnego zademonstrowania jej (lub jej znajomym) braku zainteresowania jej osobą.

Przykład: “To ładne paznokcie; czy są prawdziwe?”.

IOI (wskaźnik zainteresowania): znak dawany mężczyźnie przez kobietę, który pośrednio ujawnia, że jest on dla niej atrakcyjny. Np. pochylanie się ku mężczyźnie, gdy ten mówi, zadawanie prozaicznych pytań, aby podtrzymać rozmowę, lub ściskanie jego ręki, gdy on bierze jej dłoń w swoją.

Paw: ubieranie się w krzykliwy i kolorowy sposób w celu zwrócenia uwagi kobiet. Przykłady: jaskrawe, błyszczące koszule, świecąca biżuteria lub kolorowe kapelusze kowbojskie.

Krok 1: Wybierz cel

Teoria grupowa: pięknym kobietom zazwyczaj towarzyszą przyjaciele. Po podejściu do grupy musisz jednocześnie zdobyć aprobatę jej przyjaciół – zwłaszcza mężczyzn – i aktywnie okazywać brak zainteresowania jej osobą.

Zasada 3 sekund: do kobiety należy podejść w ciągu trzech sekund od momentu, gdy się ją zobaczy. Jeśli zajmie Ci to dłużej, zdenerwujesz się, a ona pomyśli, że jesteś dziwakiem.

“Cechą numer jeden samca alfa jest uśmiech. Uśmiechaj się, gdy wchodzisz do pokoju. Gdy tylko wejdziesz do klubu, gra toczy się dalej. Uśmiechając się, sprawiasz wrażenie, że jesteś razem, że jesteś zabawny i że jesteś kimś”.

Oprócz pewności siebie i uśmiechu, inne cechy samca alfa to zadbany wygląd, poczucie humoru, umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi i bycie postrzeganym jako centrum społeczne w danym pomieszczeniu.

Krok 2: Podejście i otwarcie

Nigdy nie podchodź do kobiety od tyłu. Zawsze podchodź od przodu, ale pod lekkim kątem, aby nie było to zbyt bezpośrednie i konfrontacyjne. Mów przez ramię, aby wyglądało na to, że w każdej chwili możesz odejść.

“Nie podchodź do kobiety z seksualnym podrywem. Najpierw ją poznaj i pozwól, by sama zapracowała na prawo do bycia podrywaną”. Amator od razu rzuca się na kobietę. Profesjonalista czeka osiem do dziesięciu minut”.

Format podstawowy dla wszystkich metod:

 1. Uśmiechaj się, gdy wchodzisz do pomieszczenia. Patrz na grupę z celem i stosuj zasadę trzech sekund.
 2. Wyrecytuj zapamiętany otwieracz, jeśli nie dwa lub trzy z rzędu
 3. Otwierający powinien otworzyć całą grupę, a nie tylko cel. Podczas rozmowy należy ignorować cel i skupić się na mężczyznach.
 4. Zaneguj cel. “To takie słodkie. Twój nos drga, kiedy się śmiejesz”. Spraw, by jej przyjaciele to zauważyli i zaczęli się z tego śmiać
 5. Przekaż całej grupie swoją osobowość za pomocą opowieści, magii, anegdot i humoru. Zwróć uwagę na mężczyzn i mniej atrakcyjne kobiety.
 6. W razie potrzeby ponownie zaneguj cel
 7. Zapytaj grupę: “A więc, jak wszyscy się znają?”. Dowiedz się, czy cel jest z jednym z chłopaków i od jak dawna. Jeśli jest to poważny związek, grzecznie odejdź.
 8. Jeśli nikt się nie odezwie, powiedz grupie: “W pewnym sensie zraziłam do siebie waszą koleżankę. Czy mogę z nią porozmawiać przez kilka minut?”. Zawsze odpowiadają: “Jasne. Jeśli jej to nie przeszkadza”. Jeśli wykonałeś poprzednie kroki prawidłowo, ona się zgodzi
 9. Izolowanie. Powiedz jej, że chcesz jej pokazać coś fajnego i zabierz ją, aby usiadła z Tobą w pobliżu. Gdy będziesz ją prowadził przez tłum, zrób test dotykowy, trzymając ją za rękę. Jeśli ją uściśnie, to znaczy, że to jest to. Zacznij szukać innych lOls
 10. Usiądź z nią i zrób coś, co ją zafascynuje i zaintryguje
 11. Powiedz jej: “Piękno jest powszechne, ale to, co jest rzadkie, to wspaniała energia i spojrzenie na życie. Powiedz mi, co masz w sobie takiego, co sprawiłoby, że chciałbym cię poznać jako kogoś więcej niż zwykłą twarz w tłumie?”. Jeśli zacznie wymieniać cechy, to jest to pozytywny OI.
 12. Przestań mówić. Czy wznawia rozmowę, zadając pytanie zaczynające się od słowa “No i?”? Jeśli tak, to znaczy, że widziałeś już trzy lOle i możesz…
 13. Całuj blisko (rutyna “Czy chciałbyś mnie pocałować?”). Jeśli otoczenie lub okoliczności nie sprzyjają intymności fizycznej, daj sobie ograniczenie czasowe: “Muszę już iść, ale powinniśmy to kontynuować”. Zdobądź jej numer i wyjdź

Krok 3: Przedstawienie wartości

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie można zrobić z atrakcyjną kobietą, jest pokazanie jej wartości. Co odróżnia Cię od ostatnich dwudziestu facetów, którzy do niej podchodzili?

“Artysta podrywu nigdy nie daje dziewczynie swojego numeru telefonu, ponieważ ona może nie zadzwonić. PUA musi sprawić, żeby kobieta czuła się na tyle komfortowo, żeby dała mu swój numer”.

Aby zdobyć kobietę, musisz być gotów zaryzykować jej utratę.

Przejście fazowe: przejście, podczas rozmowy z kobietą, od zwykłego gadania do wolniejszej, naładowanej seksualnie rozmowy, dotyku lub mowy ciała; ma na celu poprzedzenie próby pocałunku.

“Jeśli tylko zadajesz sobie pytanie, czy powinieneś, czy nie powinieneś pocałować dziewczynę, to znaczy, że powinieneś”.

Aby pocałować-zamknąć, zapytaj ją: “Czy chciałabyś mnie pocałować?”. Stanie się jedna z trzech rzeczy:

 1. Ona mówi “tak”, a Ty ją całujesz. To jest rzadkie
 2. Ona mówi “Może” lub waha się, a ty mówisz “Przekonajmy się” i całujesz ją.
 3. Otrzymujesz “Nie” i odpowiadasz: “Nie mówiłem, że możesz. Po prostu wyglądało na to, że masz coś na myśli”.

Procedury pocałunku dziewczyny:

 1. Rutyna fotograficzna: najpierw zrób sobie zdjęcie z uśmiechniętą dziewczyną, potem z poważną, a na koniec z całującą się (w policzek lub w usta). Po zakończeniu przejrzyjcie razem zdjęcia. Na ostatnim zdjęciu powiedz: “Tworzymy dobraną parę, prawda?”. Jeśli się zgodzi, to znaczy, że jesteś w grze.
 2. Rutyna Tic-Tac: włóż do ręki dwa Tic Taki. Zjedz jednego bardzo powoli. Następnie podaj jej drugiego. Jeśli go przyjmie, powiedz: “Jest coś, o czym zapomniałem ci powiedzieć. Jestem indiańskim dawcą. Chcę odzyskać mojego Tic Taca”. Następnie pocałuj ją.

Krok 4: Rozbrajanie przeszkód

Władzę zachowuje się poprzez pozyskiwanie lojalności, a podporządkowanie gwarantuje się poprzez jej udzielanie.

“W życiu ludzie mają tendencję do czekania, aż dobre rzeczy same do nich przyjdą. A czekając, przegapiają to. Zazwyczaj to, o czym marzysz, nie pada na kolana, lecz gdzieś obok, a ty musisz to rozpoznać, wstać i poświęcić czas oraz pracę, by to osiągnąć. Nie dzieje się tak dlatego, że wszechświat jest okrutny. To dlatego, że wszechświat jest mądry. Ma własną teorię kocich sznurków i wie, że nie doceniamy rzeczy, które wpadają nam w ręce”.

Przesłuchanie nie jest uwodzeniem. Uwodzenie to sztuka przygotowania sceny, na której dwie osoby decydują się na wzajemne ujawnienie się. Rozmowa w formie oświadczenia to sposób, w jaki rozmawiają ze sobą starzy przyjaciele. Oświadczenia są sposobem na intymność, pewność siebie i dawanie.

Aby sprawić, że ktoś czegoś chce, musisz dać wartość. Pokazać, że inni to lubią. Sprawiasz, że jest to rzadkość. Zmuszasz ich, aby na to zapracowali.

Nigdy nie udzielaj kobiecie prostej odpowiedzi na pytanie. Jeśli kobieta pyta, czym się zajmujesz, trzymaj ją w niepewności: powiedz jej, że naprawiasz zapalniczki, jesteś handlarzem białych niewolników lub zawodowym graczem w chińczyka.

Krok 5: Wyizolowanie celu

Kluczem do fizycznej eskalacji jest zawsze zasada “dwa kroki do przodu, jeden do tyłu”.

Chick-crack: większość kobiet reaguje na rutynowe działania obejmujące testy, gry psychologiczne, wróżby i czytanie na zimno

Test najlepszych przyjaciół: zadaj dwóm przyjaciołom pytanie, na przykład: “Czy używacie tego samego szamponu?”. Jeśli spojrzą na siebie przed udzieleniem odpowiedzi, to znaczy, że są najlepszymi przyjaciółmi. W przeciwnym razie będą skupiać swoją uwagę na Tobie.

Gra w kłamstwo: kobieta wymyśla cztery prawdziwe stwierdzenia i jedno kłamstwo dotyczące jej domu lub samochodu. Następnie wypowiada je na głos jedno po drugim. Kłamstwo można rozpoznać, obserwując zmiany w ruchu jej oczu. Ludzie patrzą w innych kierunkach, gdy kłamią, niż gdy mówią prawdę.

“Istnieją pewne złe nawyki, które pielęgnujemy przez całe życie – od wad osobowości po modowe faux pas. Rolą rodziców i przyjaciół, poza drobnymi poprawkami, było utwierdzanie nas w przekonaniu, że jesteśmy w porządku tacy, jacy jesteśmy. Ale nie wystarczy po prostu być sobą. Trzeba być swoim najlepszym “ja”. A to niełatwe zadanie, jeśli jeszcze nie odnalazłeś swojego najlepszego “ja””.

Śmiech jest często najlepszym środkiem uwodzenia. Wszystko, co było śmieszne w wieku dziesięciu lat, jest śmieszne po raz kolejny.

Krok 6: Nawiąż więź emocjonalną

Celem PUA jest po prostu nie wywoływać u kobiety reakcji zamknięcia się lub ucieczki. W związku z tym każda część podrywu jest zaprojektowana tak, by po prostu przewidzieć i rozbroić obiekcje.

Kiedy zaczynasz rozmawiać z grupą ludzi, ich pierwszym zmartwieniem jest pytanie: “Czy utkniemy z tym gościem na całą noc? Jak się go pozbędziemy?”. Więc dajesz sobie fałszywe ograniczenie czasowe, takie jak “Mogę zostać tylko na minutę, bo muszę wracać do przyjaciół”.

W trakcie interakcji zwróć uwagę na osoby, które najprawdopodobniej zamkną ci drogę – zazdrosnych mężczyzn i nadopiekuńcze przyjaciółki. Spraw, by czuli się dobrze we własnej skórze, rzucając wyzwania, dokuczając i lekceważąc cel.

Na przykład, jeśli ci przerywa, powiedz: “Wow. Czy ona zawsze taka jest? Jak sobie z nią radzisz?”. Jeśli wygląda na zszokowaną, możesz ją ponownie zachęcić lekkim komplementem. Nazywa się to push-pull.

Push-Pull: technika stosowana w celu stworzenia lub zwiększenia atrakcyjności, w której mężczyzna daje kobiecie sygnały, że nie jest nią zainteresowany, a następnie daje jej sygnały, że jest. Ta sekwencja może trwać kilka sekund – np. ujęcie ręki kobiety, a następnie opuszczenie jej, jakby się jej jeszcze nie ufało – lub może być rozłożona w czasie, np. bycie bardzo miłym podczas jednej rozmowy telefonicznej, a następnie bardzo zdystansowanym i gwałtownym podczas następnej.

Po rozpoczęciu interakcji zademonstruj wartość. Następnie udawaj, że musisz wracać do swoich przyjaciół. Teraz oni nie chcą, żebyś wychodził. Jesteś w środku. Pokazałeś im, że jesteś najbardziej interesującą i zabawną osobą w tym pomieszczeniu.

To jest właśnie punkt zaczepienia: teraz możesz się zrelaksować i cieszyć się ich towarzystwem. Teraz jesteś częścią grupy.

Krok 7: Wywieźć do miejsca uwodzenia

Kiedy nadejdzie czas wyjścia, powiedz grupie, że zgubiłeś swoich przyjaciół i potrzebujesz podwózki do domu. Dzięki temu kobieta będzie mogła zostać z Tobą sama, nie informując swoich znajomych, że zamierza się z Tobą przespać.

Jeśli logistyka jest zbyt trudna, zdobądź jej numer i umów się na spotkanie w późniejszym terminie.

Kiedy ona podjedzie pod Twój dom, daj jej kolejny fałszywy przymus czasowy: powiedz, że musisz wcześnie iść spać, bo masz jutro dużo pracy. W tym momencie oboje możecie już wiedzieć, że będziecie uprawiać seks, ale nadal musisz prowadzić solidną grę, aby ona mogła później powiedzieć sobie, że to się po prostu wydarzyło.

W dalszym ciągu stosuj kombinację ograniczeń czasowych i przyciągania, aby wzmocnić jej atrakcyjność. Powtarzaj jej, że musi wkrótce wyjść.

Następnie zastosuj procedurę zmiany faz ewolucji: powąchaj ją, ugryź jej ramię, pozwól jej ugryźć twoją szyję, ugryź jej szyję, a potem pocałuj. Zawsze powinieneś być pierwszym, który się temu sprzeciwia. Nazywa się to kradzieżą jej ram.

Teraz celem jest po prostu pobudzenie jej, bez wywoływania u niej poczucia presji, wykorzystania lub niepokoju.

Krok 8: Temperatura kupna pompy

Odbiór to proces liniowy: najpierw zawładnij wyobraźnią, a potem sercem.

Zainteresowanie plus przyciąganie plus uwodzenie równa się seks.

Jeśli opisujesz coś z entuzjazmem i spójnie, ludzie będą chcieli tego spróbować – zwłaszcza jeśli nie dasz im możliwości odmówienia.

“Im mniej sprawiasz wrażenie, że się starasz, tym lepiej ci idzie”.

Yes-Ladder: przykuwanie uwagi poprzez zadawanie pytań, które wymagają oczywistej odpowiedzi twierdzącej.

Krok 9: Nawiąż połączenie fizyczne

Skały kontra złoto: kobiety w związkach pragną skał – wspaniałych wieczorów, romantycznej uwagi i więzi emocjonalnej – podczas gdy mężczyźni szukają złota – seksu. Jeśli dasz kobiecie tylko złoto, a mężczyźnie tylko kamienie, żadne z nich nie będzie usatysfakcjonowane. Musi nastąpić wymiana. Naucz się przyjmować komplementy. Jedyną odpowiedzią, jaką może dać pewna siebie osoba, jest “Dziękuję”.

Krok 10: Zlikwiduj opór w ostatniej chwili

Samo odkrycie, że pasjonujesz się czymś, co druga osoba również lubi i szanuje, wystarczy, aby rozpalić chemię.

Kiedy dwie osoby odkrywają, że mają ze sobą coś wspólnego, uwalniają się feromony i zaczyna się przyciąganie.

Wielkie kłamstwo współczesnych randek polega na tym, że aby przespać się z kobietą, mężczyzna musi początkowo udawać, że nie ma na to ochoty.

Ale prawda jest taka, że fantazja jest często lepsza niż rzeczywistość”. Właśnie dostałem tę lekcję. Większość mężczyzn w końcu uczy się tej lekcji”.

Krok 11: Zarządzaj oczekiwaniami

Przygodny seks ma swoje minusy: Czasami przestaje on być przygodny. Ludzie zaczynają pragnąć czegoś więcej. A gdy oczekiwania jednej osoby nie pokrywają się z oczekiwaniami drugiej, cierpi ten, kto ma największe oczekiwania.

Nie ma czegoś takiego jak tani seks. Zawsze ma swoją cenę.

Pochlebstwa zaprowadzą Cię wszędzie.

“Jeśli czegoś się nauczyłem, to tego, że mężczyzna nigdy nie wybiera kobiety. Jedyne, co może zrobić, to dać jej szansę, by wybrała jego”.

Wszyscy szukaliśmy brakujących elementów na zewnątrz siebie i wszyscy szukaliśmy ich w złym kierunku. Odpowiedzi należało znaleźć w sobie. Aby wygrać grę, trzeba było z niej wyjść.