Mark Manson Models
Models autorstwa Marka Mansona to najlepsza książka, jaką czytałem na temat poszukiwania romantyczno-seksualnego partnera. Nauczysz się zachowań, które stworzą emocjonalne podstawy potrzebne do zwiększenia twoich szans jako mężczyzny umawiającego się z kobietami, polepszenia twoich umiejętności randkowych i przyciągnięcia idealnej partnerki.

“Nie można być dla jednych potężną i zmieniającą życie obecnością, a dla innych być żartem lub powodem do zażenowania”.

Models Krótkie podsumowanie

Models autorstwa Marka Mansona to najlepsza książka, jaką czytałem na temat poszukiwania romantyczno-seksualnego partnera. Nauczysz się zachowań, które stworzą emocjonalne podstawy potrzebne do zwiększenia twoich szans jako mężczyzny umawiającego się z kobietami, polepszenia twoich umiejętności randkowych i przyciągnięcia idealnej partnerki.

Lekcje

Po pierwsze, musisz nauczyć się ufać własnym działaniom i nauczyć się podążać za kobietami w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu i z własną osobowością,

Uwodzenie jest wzajemnym oddziaływaniem emocji. Twoje ruchy lub ich brak odzwierciedlają i zmieniają emocje, a nie słowa. Słowa są efektem ubocznym. Seks jest skutkiem ubocznym.

Gra to emocje, emocje poprzez ruch.

Co przyciąga kobiety

Jedną uniwersalną cechą mężczyzn, którą wszystkie kobiety uważają za pożądaną, jest status społeczny i zasoby. Pragną mężczyzn, którzy odnoszą większe sukcesy, są bardziej popularni i wpływowi niż one.

Kobiety określają status społeczny poprzez ocenę zachowania.

Ale nie musisz być bogaty i sławny. Badania pokazują, że kobiety w równym stopniu pociągają mężczyźni, którzy ich zdaniem mają potencjał, aby odnieść ogromny sukces, jak i ci, którzy już go odnieśli.

“Status społeczny określa się na podstawie tego, jak zachowujesz się w otoczeniu innych ludzi, jak inni zachowują się w stosunku do ciebie i jak traktujesz siebie”.

Istnieją trzy zasady bycia człowiekiem o wysokim statusie i atrakcyjnym:

 1. Traktuj innych dobrze
 2. Być dobrze traktowanym przez innych
 3. Zadbaj o siebie

Inny wspólny mianownik atrakcyjności kobiet ma więcej wspólnego z pobudzeniem i pożądaniem seksualnym. Jest to pragnienie bycia pożądaną.

Kobiety stają się tym bardziej pobudzone, im bardziej asertywnie fizycznie do nich dążysz. Twoja śmiała i agresywna pogoń za Tobą często podnieca ją do tego stopnia, że podchodzi do Ciebie i chce Cię poznać.

Status, ale sam w sobie, przyciąga kobiety w taki sposób, że chcą być Twoją dziewczyną. Ale bycie asertywnym fizycznie i szczerym seksualnie wyzwala w kobiecie podniecenie seksualne i sprawia, że ma ona ochotę na seks.

Potrzeba emocjonalna

To, jak atrakcyjny jest mężczyzna, jest odwrotnie proporcjonalne do tego, jak bardzo jest potrzebujący. Im bardziej potrzebujący w swoim życiu, tym mniej atrakcyjny i odwrotnie.

Potrzeba: bycie bardziej zainteresowanym tym, jak postrzegają cię inni, niż tym, jak ty sam siebie postrzegasz.

Kobiety z reguły pociągają tylko ci mężczyźni, którzy są w nie mniej zaangażowani niż one same.

Jako mężczyzna powinieneś być skłonny poświęcić swoje myśli/uczucia/motywacje dla kobiety tylko w mniejszym stopniu, niż ona jest skłonna zrobić to samo dla Ciebie.

Idealnie byłoby, gdyby dwie zdrowe emocjonalnie osoby rozpoczęły związek z niskimi inwestycjami w siebie nawzajem i stopniowo pozwalały im rosnąć w miarę rozwoju związku. W zdrowym związku różnica między inwestycjami obu stron nigdy nie będzie zbyt duża, a mężczyzna nigdy nie stanie się bardziej zaangażowany niż kobieta.

Proces uwodzenia

Kobiety są zazwyczaj dużo bardziej wybredne w doborze partnerów seksualnych, ponieważ mają o wiele więcej do stracenia. Wstrzymują się z seksem do czasu, aż poczują się komfortowo i bezpiecznie z mężczyzną.

Na początku znajomości kobiety są zwykle mniej zaangażowane i mniej potrzebujące. Gdy mężczyzna zbliży się do niej i skłoni ją do większego zaangażowania niż on, to jest to proces uwodzenia. Gdy ona jest już bardziej zaangażowana w niego niż on w nią, seks jest efektem ubocznym tej emocjonalnej inwestycji.

Proces uwodzenia można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • Chłopak sprawia na dziewczynie wrażenie, że jest w nią mniej zaangażowany, niż jest w rzeczywistości. Sprawianie fałszywego wrażenia odbywa się poprzez flirt i prezentowanie przez mężczyznę swoich najlepszych cech lub poprzez manipulację i kłamstwo.
 • Chłopiec pokazuje, że w rzeczywistości jest mniej zaangażowany niż ona. Jest to proces pasywny, który przeprowadza w sobie i który przenika każdy aspekt jego zachowania.

Obie metody działają. Pierwsza z nich jest rozwiązaniem krótkoterminowym, a druga – długoterminowym. I zazwyczaj po zastosowaniu drugiej metody pierwsza zaczyna działać sama.

Siła w podatności

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyzn wychowuje się tak, by nie okazywali emocji, nie okazywali słabości i ignorowali wszelkie przejawy introspekcji.

Bycie wrażliwym to nie tylko gotowość do podzielenia się swoimi lękami i niepewnością, ale także otwarcie się na odrzucenie.

“Wrażliwość jest formą władzy, głęboką i subtelną formą władzy. Mężczyzna, który potrafi stać się wrażliwy, mówi światu: “Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie; taki właśnie jestem i nie chcę być nikim innym”. Mówi, że nie jest potrzebujący i że ma wysoki status”.

Mężczyźni o wysokim statusie dobrze czują się ze swoją bezbronnością. Mężczyzna, który dobrze czuje się ze swoją bezbronnością, jest przeciwieństwem mężczyzny potrzebującego.

Wrażliwość jest drogą do nawiązania prawdziwych kontaktów międzyludzkich i stania się naprawdę atrakcyjną osobą. Przyjmij odrzucenia i idź dalej.

Paradoks inwestycyjny: jeśli mężczyzna okazuje pożądanie kobiecie, to jednocześnie pokazuje, że w jakimś stopniu jest jej potrzebny lub że ma niższy status

Prawdziwa moc wrażliwości polega na tym, że pozwala ona obejść paradoks inwestowania. Jeśli czujesz się komfortowo, będąc wrażliwym, nie zachowujesz się w sposób wymagający. A okazywanie pożądania bez potrzeby jest atrakcyjne.

To, jak bardzo jesteś atrakcyjny, zależy od tego, jak bardzo nie jesteś potrzebujący. To, jak bardzo jesteś podatny na zranienie, zależy od tego, jak bardzo jesteś podatny na zranienie. A to, jak bardzo jesteś podatny na zranienie, zależy od tego, jak bardzo jesteś uczciwy wobec siebie i innych.

Dar prawdy

Bądź bezwarunkowo szczery. Oznacza to komplementy i uznanie, jak również brutalną i pogardliwą szczerość. I co dziwne, brutalna i gniewna szczerość może podniecić kobietę tak samo, jak najbardziej szczery komplement.

“To, co mówisz, nie ma znaczenia; liczy się to, DLACZEGO to mówisz. Nie chodzi o to, co się mówi, ale o intencję i subkomunikację, która się za tym kryje”.

Twoja zdolność i gotowość do ustalania granic jest odwrotnie proporcjonalna do tego, jak bardzo jesteś potrzebujący.

Niepotrzebny mężczyzna NIE stara się narzucać swoich granic innym, jest jedynie zainteresowany utrzymaniem swoich granic. Bardziej ceni swój własny czas i szczęście niż uwagę kobiety.

Pierwszym krokiem jest ustalenie własnych granic. Naucz się mówić “nie” ludziom, zwłaszcza kobietom. Zacznij mieć swoje zdanie na temat tego, co lubisz, a czego nie lubisz, co będziesz tolerował, a czego nie. Najpierw bądź szczery wobec siebie, a potem wobec niej.

Niezgodność jest faktem. Bez względu na to, jak się zachowujesz i co Cię kręci, większość kobiet nie będzie zainteresowana. W związku z tym niezgodność definiuje całą strategię umawiania się z kobietami.

Świat jest taki, jaki jest, naszym zadaniem jest po prostu przedstawić się w nim tak odważnie i jasno, jak to tylko możliwe, zaakceptować reakcje i wykorzystać nadarzające się okazje.

3 typy kobiet

Dla celów praktycznych kobiety można podzielić na trzy kategorie:

 1. Brak akceptacji: kobiety, które są niedostępne i/lub niezainteresowane nawiązaniem z Tobą relacji seksualnej/romantycznej
 2. Neutralne: kobiety, które dopiero co poznałeś lub z którymi spędziłeś kilka razy czas. W odróżnieniu od mężczyzn, kobiety spędzają dużo czasu na niepewności.
 3. Receptywne: kobiety, które są już wyraźnie atrakcyjne seksualnie dla Ciebie. Inicjują kontakt i/lub chętnie go odwzajemniają.

Strategia randkowania: Polaryzacja

Każda kategoria ma inny cel:

 1. Brak akceptacji: zidentyfikuj je jak najszybciej i przejdź dalej
 2. Neutralna: spolaryzuj ją poprzez swoje zachowanie, np. flirtowanie, droczenie się, zaproszenie do tańca lub na randkę. Podejmij działanie, które sprawi, że ona przestanie być neutralna. Jeśli nie wykonasz żadnego ruchu, ona ZAWSZE będzie polaryzować się na Niereceptywną. Aby sprawić, że staną się Wrażliwe, zademonstruj, że jesteś mniej potrzebujący niż one, poprzez swobodne wyrażanie swojej wrażliwości i tożsamości. Kiedy wyrażasz swoją prawdę wobec kobiet, polaryzujesz je
 3. Receptywny: eskaluj i posuwaj sprawy do przodu. Jeśli wcześniej byli Neutralni, musisz wykonać ruch i nawiązać z nimi kontakt fizyczny odpowiednio szybko, w przeciwnym razie często będą wracać do poziomu Neutralnego, a następnie do Niereceptywnego na stałe.

Proporcjonalnie do jakości Twojego stylu życia, statusu społecznego i wyglądu będzie wzrastał odsetek kobiet, które są dla Ciebie przychylne.

Procent kobiet, które jesteś w stanie przesunąć z pozycji Neutralnej na Receptywną, będzie proporcjonalny do tego, jak dobrze potrafisz komunikować się i wyrażać siebie w kontaktach z kobietami.

Twoja zdolność do przebrnięcia przez każdy typ kobiet i poznania jak największej ich liczby będzie zależała od tego, jak bardzo jesteś nieustraszony i odważny, jeśli chodzi o poznawanie kobiet.

Odrzucenie i sukces

Każdy, kto odnosi sukcesy w czymkolwiek, został odrzucony i poniósł więcej porażek, niż możesz sobie wyobrazić. Nie inaczej jest w przypadku uwodzenia. Dopiero gdy zostaniesz odrzucony wiele razy, zdasz sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to nieistotne.

Sukces jest definiowany przez to, jak szybko potrafisz odsiać kobiety, które nie chcą z Tobą pracować, a nie przez to, że jesteś w stanie zdobyć każdą, którą zobaczysz. Im szybciej dojdziesz do kobiety, która jest otwarta na Ciebie, tym lepiej dla wszystkich.

Wiedz, że spudłujesz większość swoich strzałów i nie będzie to miało nic wspólnego z Tobą. Dlatego właśnie musisz jak najszybciej przeprowadzić polaryzację, aby jak najszybciej poznać prawdę, czy to oznacza reakcję, neutralność, czy brak reakcji.

“Kiedy definiujemy sukces jako znalezienie kobiety/kobiet, które zapewnią nam maksimum szczęścia, nasze podejście nabiera zupełnie innego wymiaru. Nasz sukces definiujemy poprzez przeczesywanie jak największej liczby kobiet, aż znajdziemy te, które nam się spodobają.”

Prześwietlamy te kobiety, polaryzując je. Polaryzujemy je, dzieląc się z nimi otwarcie i swobodnie naszą prawdą. A kiedy to zrobimy, kobiety albo będą nas niesamowicie pociągać, albo nas odrzucą. Tak czy inaczej, będą nas szanować.

Trzy podstawowe zasady

Istnieją trzy sposoby dzielenia się z kobietami naszą prawdą i okazywania braku potrzeb:

 1. Uczciwe życie: tworzenie atrakcyjnego i wzbogacającego stylu życia
 2. Uczciwe działanie: przezwyciężanie lęków i obaw związanych z kobietami
 3. Szczera komunikacja: opanowanie umiejętności wyrażania emocji i płynnego porozumiewania się

Poprawa każdego z nich poprawi wyniki, czasem drastycznie. Nad każdym z trzech podstawowych elementów można pracować niezależnie, ale poprawa jednego z nich często pośrednio przynosi korzyści dwóm pozostałym i odwrotnie.

Sposobem na poprawę każdej z tych podstaw jest głębsze wniknięcie w swoje słabości w każdej z nich.

“Od tego, gdzie leżą Twoje mocne i słabe strony, zależeć będzie nie tylko ilość Twoich wyników w kontaktach z kobietami, ale także rodzaj wyników, jakie osiągniesz”.

Chodzi o to, by nawiązać kontakty społeczne, być nieustraszonym, a jednocześnie prowadzić wspaniały i atrakcyjny styl życia. Pełny pakiet. Trzy Podstawy.

Uczciwe życie

Co cenisz w kobiecie? Gdzie możesz je znaleźć?

Teoria demografii: podobne przyciąga podobne. Masz tendencję do przyciągania kobiet, które są podobnie wykształcone, podobnie wyglądające, mają podobne zainteresowania i odnoszą podobne sukcesy. Jeśli cechy demograficzne nie pasują do siebie, dochodzi do tarć.

“Jeśli skupisz swój czas i energię na spotykaniu się z kobietami w sytuacjach, które prawdopodobnie podzielają Twoje wartości, zainteresowania i potrzeby, to nie tylko doświadczysz znacznie wyższego stopnia sukcesu, ale także będziesz spotykał kobiety, które o wiele bardziej Ci się spodobają”.

Nasze przekonania – na temat kobiet, seksu, związków i nas samych – w naturalny sposób selekcjonują kobiety, które pojawiają się w naszym życiu. Nasze przekonania znajdują odzwierciedlenie w naszym zachowaniu, a zachowanie decyduje o tym, które (i jak wiele) kobiet nas pociągają.

Wiek, pieniądze i wygląd mają do pewnego stopnia znaczenie. Wszystkie one są wskaźnikami statusu, który pociąga kobiety. Kobiety oceniają mężczyzn mniej na podstawie wymiarów fizycznych, a bardziej na podstawie stylu, ubioru i sposobu prezentowania się.

“Mów pięknym dziewczynom, że są mądre i mów mądrym dziewczynom, że są piękne”.

O wiele silniejsze jest bycie kimś atrakcyjnym niż mówienie czegoś atrakcyjnego. Jeśli jesteś kimś niesamowitym, to bez względu na to, co powiesz, będzie to atrakcyjne, ponieważ będzie pochodziło od naprawdę atrakcyjnego człowieka.

Twoje życie jest odzwierciedleniem twojej emocjonalnej inwestycji w siebie. A im bardziej jesteś w siebie zaangażowany, tym mniej potrzebujesz innych.

Jak być przystojnym

Nie każdy rodzi się przystojny, ale każdy może stać się przystojny.

Pierwszym krokiem jest pielęgnacja i ogólne utrzymanie.

Moda

 • Noś ubrania, które pasują: ZAWSZE znaj swoje wymiary. W przypadku koszul, szew na ramieniu powinien sięgać do końca ramienia, nie dalej. Dół spodni powinien delikatnie przylegać do czubka buta. Spodnie nigdy nie powinny zwisać w talii, gdy je nosisz.
 • Dopasowanie: pasek powinien pasować do butów i/lub dodatków. W przypadku spodni wizytowych należy dopasować skarpetki do spodni, a w przypadku dżinsów – skarpetki do butów. Biżuteria musi być cała złota lub cała srebrna.
 • Wybierz kolory odpowiednie dla Twojego odcienia skóry: biel i czerń wyglądają dobrze na wszystkich. Jeśli chodzi o pozostałe kolory, znajdź takie, które dobrze wyglądają przy Twoim odcieniu skóry. Jeśli masz niebieskie, zielone lub orzechowe oczy, zawsze wybieraj koszule, które pasują do koloru oczu.
 • Dodatki: zegarki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki i okulary przeciwsłoneczne
 • Ubierz się zgodnie ze swoją osobowością: jeśli ubieranie się jak gwiazda rocka pasuje do Twojej osobowości, to tak zrób.

Fitness

 1. Podnoszenie ciężarów: aby zmienić swoje ciało, musisz podnosić ciężary. Zacznij od maszyn, ale jak najszybciej przejdź na wolne ciężary. Skup się na ćwiczeniach złożonych – ćwiczeniach, które stymulują wiele grup mięśniowych jednocześnie (np. przysiady, wyciskanie na ławce, martwy ciąg). Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zatrudnij osobistego trenera.
 2. Odżywianie: wiedz, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia, biorąc pod uwagę swoją wagę i mnożąc ją przez 15. Pomijaj fast foody, smażone potrawy, sosy, złe węglowodany (wszelkie ziarna i skrobię pod słońcem) i jedz mniej sera. Pij mniej alkoholu (lub nie pij wcale) i zrezygnuj z napojów gazowanych. Jedz dużo chudego białka, takiego jak pieczony kurczak, stek z polędwicy czy pieczony indyk. Przyjmuj suplementy: multiwitaminy i olej rybny.
 3. Cardio: uzupełnij cardio podnoszeniem ciężarów, aby utrzymać masę mięśniową i jednocześnie spalić tłuszcz. Wykonuj ćwiczenia cardio tylko wtedy, gdy próbujesz schudnąć lub utrzymać wagę. Trening kardio jest świetny dla zdrowia układu krążenia, ciśnienia krwi, poziomu energii itp. Maszyny eliptyczne zapewniają najlepszy stosunek wysiłku do spalonych kalorii. Bieganie i intensywne pływanie to najlepsze sposoby na spalanie kalorii w jak najkrótszym czasie. Znajdź bieżnię lub biegaj na świeżym powietrzu. Nie biegaj częściej niż 3 razy w tygodniu, dopóki nie zaczniesz biegać przez dłuższy czas.

Najwięcej, co można zdrowo przytyć lub schudnąć, to dwa kilogramy tygodniowo. Nie oczekuj, że wszystko zmieni się z dnia na dzień. I nie bój się bólu. Naucz się go kochać.

Język ciała

Mowa ciała to coś, co również można poprawić w stosunkowo krótkim czasie i co może natychmiast sprawić, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie. Przeanalizuj swoją postawę za pomocą lustra, w którym widać całe ciało.

Stań przed lustrem i obróć się o 90 stopni w prawo lub w lewo. Popatrz na “grzbiet”, który rozciąga się od szyi do końca barku. Przesuń ramiona do tyłu, tak aby grzbiet był prosty – od szyi do barku. Zapamiętaj tę pozycję i przypominaj sobie, aby jak najczęściej utrzymywać ramiona w tej pozycji.

Spójrz w lustro z ramionami do tyłu i unieś podbródek do góry, tak aby znalazł się pod kątem 90 stopni w stosunku do szyi. Oczy powinny być teraz zwrócone przed siebie. Tylna część szyi powinna być jak najbardziej wyprostowana.

Stopy powinny być rozstawione na szerokość ramion i skierowane prosto przed siebie lub co najwyżej lekko na zewnątrz.

Teraz czas na chodzenie. Utrzymuj pozycję, w której się znajdujesz – ramiona do tyłu, głowa do góry, plecy proste, brzuch wciągnięty, stopy proste – a następnie powoli zrób krok przed siebie. W trakcie chodzenia poruszaj ramionami. Na koniec należy lekko rozchylić ramiona. Jeśli nie będziesz nimi ruszać, będziesz wyglądać jak robot.

Przećwicz to kilka razy, aż przypomnisz sobie, jakie to uczucie. Zanotuj to uczucie, a następnie zmuszaj się do jak najczęstszego powrotu do tej pozycji.

Tonacja głosu

Badania wykazały, że cechą fizyczną najbardziej korelującą z atrakcyjnością i seksualnością jest głęboki, łagodny głos.

Tonacja: aby pozbyć się “nosowego” głosu, wystarczy trochę poćwiczyć. Wypowiedz zdanie na głos, a następnie powtórz je, trzymając się za nos. Jaka jest różnica w tonacji? Jeśli nie jest bardzo różna, oznacza to, że mówisz już w dużej mierze z klatki piersiowej i prawdopodobnie masz dobrą barwę głosu. Jeśli po przytrzymaniu nosa i wypowiedzeniu zdania nagle brzmi ono bardzo nosowo, należy popracować nad mówieniem głębszym głosem.

Kadencja: mów wolniej. Bądź świadomy swojego tempa i kadencji. Nie bój się, że ludzie będą czekać na Twoje kolejne słowa. Przećwicz to. Objętość – to jest łatwe.

Głośność: nigdy nie jest wystarczająco głośno. Zawsze. Poćwicz to. ALE… nie krzycz. Jest różnica między krzyczeniem a byciem głośnym. Chcesz być głośny. Nie krzycz.

Wyeliminuj zawahania: postaraj się wyeliminować ze swojej wypowiedzi wszelkie “yyyy”, “aaa”, “um”, “lubię to” i “wiesz”. Są to dźwięki “wypełniające miejsce”, których zadaniem jest utrzymanie uwagi słuchacza na Tobie nawet wtedy, gdy Ty próbujesz wymyślić, co powiedzieć dalej. Pozbądź się ich.

Jak być fascynującym

Atrakcyjni mężczyźni wyrażają swoje opinie. Mają wyjątkowe doświadczenia i pomysły. Próbowali rzeczy, których nie próbowała większość ludzi, robili rzeczy, których nie robiła większość ludzi i otwarcie i swobodnie dzielą się swoimi pomysłami.

 • Bądź oczytany: jeśli nie czytasz często, zacznij. Jeśli czytasz, czytaj częściej i czytaj lepsze książki. Możesz przeczytać jedną książkę tygodniowo, nie poświęcając na czytanie więcej niż 30-60 minut dziennie.
 • Gusta artystyczne: Rozwijaj dojrzałą wrażliwość artystyczną, aby móc mieć interesujące opinie na temat “sztuki” (muzyki, filmów, telewizji, teatru, plastyki, poezji i literatury). Przyjmij, że wszystko ma jakąś formę wartości; twoim zadaniem jest ją znaleźć. Kiedy już ją znajdziesz, dopiero wtedy zdecyduj, czy Ci się podoba, czy nie. Niezależnie od tego, czy coś ci się podoba, czy nie, zawsze powinieneś umieć to docenić.
 • Próbuj nowych rzeczy: radość z życia bierze się z różnorodnych doświadczeń życiowych, a nie z posiadania. Im więcej doświadczeń życiowych, tym bardziej rozwiniętą osobą się staniesz, tym dojrzalsze będzie Twoje spojrzenie na życie i ludzi, tym łatwiej będzie Ci nawiązywać kontakty z kobietami i tym więcej kultury, światowości i wartości dodasz do ich życia.
 • Posiadanie opinii: najłatwiejszym sposobem na bycie interesującym jest posiadanie opinii. Im silniejsza opinia, tym bardziej będziesz polaryzować i przyciągać, ponieważ nie obchodzi cię, czy jesteś lubiany, czy nie.

Uczciwe działanie

“Jedyną ważną umiejętnością w podrywaniu jest nauczenie się, jak przestać kupować własne bzdury, przestać wierzyć we własne historie. Opór jest stały.”

Wszystkie reakcje w sytuacji strachu są dwojakie: pozwalają uniknąć strachu i zazwyczaj polegają na przekonaniu siebie o czymś, co niekoniecznie jest prawdą.

Jak przełamać swój własny schemat:

 1. Czego najbardziej się obawiasz? Czy jest to zbliżanie się? Okazywanie zainteresowania seksualnego? Zapraszanie dziewczyny na randkę? Czy jest to pierwszy pocałunek?
 2. Teraz zapisz swój schemat postępowania z nim: “Dzwoniąc do kobiet, wzorcem jest apatia” lub “Podchodząc do kobiet, wzorcem jest obwinianie”.
 3. Teraz postaw sobie cel, aby przełamać ten schemat: “Dzwonię pod każdy numer telefonu, jaki dostanę, bez względu na to, jak bardzo mi na tym nie zależy”. Zapisz to.
 4. Opowiedz przyjacielowi o swoim planie i poproś go, aby cię wspierał.

Jeśli chcesz się w czymś doskonalić, musisz wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za swoje wyniki i działania.

“Nie zawsze możesz kontrolować to, co ci się przytrafia, ale zawsze możesz kontrolować, jak na to reagujesz”.

Pornografia zabija twoją motywację do podrywania kobiet w prawdziwym życiu. Aby mieć większą motywację, raz w tygodniu masturbuj się bez porno! Możesz fantazjować tylko o kobietach, które poznałeś, ale z którymi nie uprawiałeś seksu.

Jak podjąć działania

Atakuj lęk poprzez stopniowe, ale duże narażenie. Znajdź najłatwiejszy i najmniej intensywny sposób podejścia, a następnie wykonuj go w dużych ilościach:

 • Zbliż się do 10 kobiet, które tylko proszą o czas
 • Kiedy już poczujesz się komfortowo, zadaj pytanie: “Jak ci mija dzień?”.
 • Z każdym dniem ćwicz coraz mocniej i intensywniej. Ćwicz, aż będziesz mógł podejść do każdej kobiety w każdych okolicznościach i wyrazić swoje zainteresowanie nią.

Ta metoda sprawdza się w każdym aspekcie interakcji, w którym trzeba podjąć działanie.

“Boisz się całować dziewczyny na randce? Postaw sobie wyzwanie, aby najpierw potrzymać je za rękę. Gdy już to zrobisz kilka razy, postaw sobie wyzwanie, aby objąć je ramieniem i zostawić je tam. Gdy już to zrobisz kilka razy, rzuć wyzwanie, aby pocałować je w policzek. A na koniec wyzwanie, by pocałować samego siebie”.

Odwaga jest formą dyscypliny i buduje się ją jak mięsień. Im więcej odwagi zbudujesz, tym bardziej będziesz zdolny do odważnych działań. Śmiałe działania wymagają dużej bezbronności i niszczenia potrzeb. Im odważniejsze działania podejmiesz, tym większe przyciąganie stworzysz.

Należy zawsze skłaniać się ku agresji.

Uczciwa komunikacja

To, o czym mówisz, ma znacznie mniejszy wpływ na Twoje wyniki niż Twoje intencje. Kobiety nie widzą Twoich cech, lecz to, jak się prezentujesz. Nie słyszą Twoich słów, ale intencje.

Nie ma takiego mężczyzny, który dobrze radzi sobie z kobietami i nie jest czasem przerażający. Jeśli swobodnie wyrażasz swoją seksualność, niektóre kobiety, czasami, będą uważały, że jesteś dziwny.

Flirt: wyrażanie swojej seksualności wobec kobiety w sposób nienachalny, co sprawia, że staje się ona dla Ciebie bardziej atrakcyjna. Kobiety są uzależnione od flirtowania.

Istnieją dwa rodzaje:

 • Dokuczanie: wypowiadanie obraźliwych uwag na czyjś temat w zabawny lub przyjemny sposób. Możesz prawić komplementy i okazywać zainteresowanie seksualne, nie prawiąc jej komplementów: “Wiesz, gdybyś nie była taka słodka, to bym cię rzucił za to, co powiedziałaś”.
 • Przewodzenie: bardziej subtelne, ale o wiele silniejsze. Zapraszasz ją do wzięcia udziału we wszystkim, co chcesz powiedzieć lub zrobić: bierzesz ją za rękę i przenosisz w inne miejsce, dotykasz fizycznie, zadajesz jej osobiste pytania, zapraszasz na randkę lub do domu.

Gdy kobieta z Tobą flirtuje, to dlatego, że jej się podobasz. Jeśli nie, to znaczy, że nie jesteś dla niej atrakcyjny.

To, jak flirtujesz, jest mniej ważne niż to, że to robisz. Musisz wyrazić swoje zainteresowanie seksualne w pozytywny sposób, który ona przyjmie. Brak działania w tym kierunku doprowadzi do strefy przyjaciół.

Rozwijanie więzi emocjonalnej

Jak nawiązać głębokie i trwałe więzi emocjonalne z kobietami:

 1. Uświadomienie sobie własnych emocji, motywacji i historii życia
 2. Przejmij inicjatywę, dzieląc się najpierw swoimi emocjami, motywacjami i historią życia. Dzielenie się najpierw wzbudza zaufanie i zachęca ją do otwarcia się i podzielenia się sobą w zamian.
 3. Im dłużej to trwa, tym bardziej osobiste stają się historie i tym głębsze są emocje, z którymi się łączysz.

Nie mów tylko, że coś lubisz, ale powiedz, dlaczego to lubisz. Zamiast po prostu: “Lubię Jaya Z”, możesz powiedzieć: “Uwielbiam Jaya Z. Zawsze przypomina mi mojego brata. Przez wiele lat mój brat odwoził mnie do szkoły i każdego ranka puszczał Jaya Z. Patrząc wstecz, wiele to dla mnie znaczyło, że mój brat tak się mną opiekował. Mój tata zawsze był zbyt zajęty. Więc Jay Z zawsze mi o tym przypomina. Te chwile wdzięczności, których nie dostrzegasz aż do lat później”.

Najważniejszą zasadą związku emocjonalnego jest odnoszenie się do uczuć, a nie do faktów. W uwodzeniu chodzi o uczucia, a nie o fakty.

Umiejętności komunikacyjne to seria nakładających się na siebie nawyków. Jeśli masz problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, prawdopodobnie wykształciłeś nawyki komunikacyjne, które są nieatrakcyjne i nie służą Ci dobrze. Zidentyfikuj dobre/złe nawyki, które chcesz zbudować lub przełamać, i skup się na nich świadomie, aż staną się drugą naturą.

Jak być czarującym

Komunikacja zawsze podlega interpretacji, więc zawsze istnieje ryzyko, że zostaniemy źle zrozumiani lub że ludzie będą o nas źle myśleć.

Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie. Jej pierwsze wrażenie będzie w dużej mierze oparte na tym, jak się prezentujesz, na Twoim poziomie potrzeb i na Twojej zdolności do jasnego komunikowania się.

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie:

 • NIE płoszyć ani nie straszyć jej, gdy się zbliża
 • Jeśli masz wątpliwości, jak podejść do kobiety, po prostu podejdź, przedstaw się i wyjaśnij, że chciałeś ją poznać. W ciągu dnia często przygotowuję się do przedstawienia, mówiąc coś w rodzaju: “Przepraszam, to trochę przypadkowe…”. Zazwyczaj mówię im, że uważam, że są urocze
 • Nie ociągaj się. To sprawi, że podejście będzie niezręczne i wymuszone.
 • Zawsze się uśmiechaj. Odchyl się do tyłu. Stój wysoko. Mów głośno, ale wyraźnie. Utrzymuj kontakt wzrokowy. Przedstaw się i wyciągnij rękę. Mocno uściśnij dłoń. To się nazywa bycie pewnym siebie człowiekiem

Jeśli otrzymujesz wiele odrzuceń już przy pierwszym podejściu, to jest to jedna z trzech poniższych rzeczy:

 1. Źle się prezentujesz – np. źle się ubierasz, źle wyglądasz, masz nieodpowiedni styl, niewłaściwą mowę ciała
 2. Twoje intencje są błędne. Podchodzisz z niewłaściwych powodów. Niewłaściwe powody to wszystko, co nie brzmi: “Jest słodka, chcę ją poznać”.
 3. Zaskoczyłeś ją. Za bardzo się starasz lub robisz coś technicznie niewłaściwego (nie patrzysz jej w oczy, nie uśmiechasz się itp.).

Umiejętności konwersacyjne

Używaj skutecznego języka: powiedz to, co masz na myśli, używając jak najmniejszej liczby słów, zachowując jednocześnie swój sens i intencje

Pytania a stwierdzenia: stwierdzenia mają większą moc niż pytania. Stosuj czytanie na zimno: zamiast pytać ją o siebie, opowiedz jej o sobie. Zgadnij, jaka jest odpowiedź na pytanie, a następnie ją wypowiedz. Przykłady:

 • “Where are you from?” tłumaczy się na: “Wyglądasz jak dziewczyna z Kalifornii”.
 • “What do you do for work?” tłumaczy się na: “Wydajesz się być osobą kreatywną. Założę się, że twoja praca jest interesująca”.

Przy każdym odczycie zimnym wydarzy się jedna z trzech rzeczy:

 1. Nie masz racji, a ona Cię poprawia. Odpowie na pytanie, na którym oparłeś swój zimny odczyt i zapomnisz, że się pomyliłeś.
 2. Mylisz się, a ona pyta Cię, co skłoniło Cię do takiego myślenia. Będzie tak zaintrygowana twoim przypuszczeniem, że nawiąże głębszy wątek rozmowy na temat tego, co zaobserwowałeś u niej.
 3. Masz rację, a ona dostaje szału na myśl o tym, jak bardzo jesteś spostrzegawczy. To natychmiast wytworzy falę dobrego kontaktu i jednocześnie zrobi na niej wrażenie.

Jeśli będziesz mówić w sposób poprawny, ona zacznie zadawać TOBIE pytania. W ten sposób masz teraz możliwość kontrolowania interakcji – kontrolujesz informacje i przebieg rozmowy.

Rozmowy kończą się tylko wtedy, gdy jedna osoba mówi coś, do czego druga nie ma żadnego punktu zaczepienia. Naucz się rozpoznawać punkty zwrotne i jak najszybciej je wykorzystywać, a będziesz w stanie prowadzić rozmowę z niemal każdym bez końca.

Storytelling

Najlepsi komunikatorzy, jakich znasz, to fantastyczni opowiadacze historii. Ludzie z natury są zafascynowani opowieściami, a dokładniej – łukiem opowieści.

Istnieją trzy główne punkty łuku fabularnego:

 • Nastawienie: tworzysz scenę lub kontekst dla tego, co chcesz powiedzieć
 • Treść/konflikt: po ustaleniu, o czym będziesz opowiadać, przechodzisz do właściwej treści. Treść opowiadania musi być intrygująca i sprawiać, że ludzie będą chcieli dowiedzieć się, co wydarzy się dalej.
 • Rozwiązanie: rozładowanie napięcia związanego z konfliktem lub treścią. Rozwiązania mogą przybierać formę puenty (w przypadku dowcipów), konkluzji (w przypadku pomysłów) lub po prostu zamknięcia ogólnej historii.

W prawdziwym życiu ludzie mówią nie tylko zdaniami, ale opowiadają sobie historie. Rozwijaj umiejętność formułowania całych OPOWIEŚCI wokół punktów zwrotnych, a także dostrzegania punktów zwrotnych w całych opowieściach.

Relacje i połączenia

Kiedy rozmawiasz z kobietą, istnieją tylko dwa prawdziwe tematy rozmowy: ona i ty. Wszystko, o czym mówisz, powinno w jakiś sposób ujawniać twoją tożsamość wobec niej lub jej tożsamość wobec ciebie.

To właśnie odkrywanie tożsamości tworzy poczucie “więzi”. Im większą więź stworzysz, tym bardziej ona będzie chciała spędzać z Tobą więcej czasu i odwrotnie.

Nawiązanie połączenia wymaga trzech kroków:

 1. Otwartość na siebie
 2. Zachęcenie jej do otwartego opowiadania o sobie
 3. Nawiązując do jej doświadczeń

Bądź gotów dzielić się każdą częścią siebie z każdym, w każdej chwili i na każdym poziomie. Dzieląc się sobą, nie masz nic do stracenia.

Najlepiej, jeśli dzielenie się tymi aspektami siebie zachęci ją do dzielenia się nimi z innymi. Chcesz zachęcić ją do mówienia o swoich pasjach, ambicjach, najlepszych doświadczeniach i najbardziej wrażliwych przeżyciach.

Humor

Humor jest integralną częścią bycia atrakcyjnym mężczyzną. Nie tyle ważny jest twój specyficzny rodzaj poczucia humoru, ile to, że go masz.

“Humor to sztuka rysowania połączeń między dwiema pozornie niezwiązanymi ze sobą ideami lub przedmiotami”.

Różne rodzaje humoru:

 • Przekierowanie: gdy słuchaczowi wydaje się, że przedstawiasz jeden punkt widzenia, a potem mówisz coś zupełnie innego
 • Przesada: kiedy bierzesz jakąś cechę z czegoś i rozdmuchujesz ją zupełnie nieproporcjonalnie do sytuacji
 • Drażnienie i sarkazm: kiedy w żartobliwy sposób komentujesz kogoś w sposób uwłaczający. Idealne przekomarzanie się wywoła u dziewczyny mieszankę emocji: obronę, ale i radość. Mniejszość kobiet nie uważa dokuczania za zabawne
 • Sarkazm: kiedy wypowiadasz skrajne stwierdzenie, które jest całkowitym przeciwieństwem tego, co masz na myśli, z pełną powagą i bez uśmiechu. Sarkazm działa na jeszcze mniejszą liczbę kobiet, ale te, które go doceniają, NAPRAWDĘ go doceniają.
 • Gra słów i kalambury: gra słów polega na wprowadzaniu w błąd poprzez używanie słów o różnych znaczeniach.
 • Odgrywanie ról i gry: wszystko, od podstawowych gier fizycznych (uderzenia dłonią, wojna na kciuki itp.) po gry słowne (gra w pięć pytań, pieprz/małżeństwo/zabijanie itp.). Odgrywanie ról może być równie energetyzujące i zabawne. Polega na tym, że kobieta, z którą rozmawiasz, odgrywa fałszywą rolę, a następnie bawi się nią.

Humor jest przydatny tylko w połączeniu z prowadzeniem jej w sposób dominujący i fizycznym naciskaniem na nią.

Proces umawiania się na randki

Proces randkowania prawie zawsze obejmuje: wymianę danych kontaktowych i ich śledzenie, randki, przyprowadzanie lub odprowadzanie partnerki do domu, seks, a następnie ustalanie, jaki rodzaj związku (jeśli w ogóle) z tego wyniknie.

Proś kobietę o numer telefonu tylko wtedy, gdy wydaje się ona autentycznie zainteresowana Tobą i widzisz, że chciałbyś się z nią ponownie spotkać. Nie wymyślaj wymyślnej linii ani nie wymyślaj powodu, aby poprosić ją o numer. Po prostu ją o niego poproś.

Płatki zdarzają się każdemu. Postępuj zgodnie z zasadą “trzy uderzenia – odpadasz”: jeśli kobieta raz się spuści, spróbuj drugi raz, a jeśli nie odpowie za drugim razem, możesz spróbować trzeci raz, ale nie musisz.

Nie wysławiaj się w swoich tekstach w sposób wymyślny czy słodki. Ogólnie rzecz biorąc, SMS-y to fatalne medium komunikacji. Często, jeśli próbujesz być zbyt sarkastyczny lub dowcipny w swoich tekstach, mogą one zostać łatwo źle zinterpretowane lub mieć zupełnie inny wydźwięk niż pierwotnie zakładałeś.

Terminy i lokalizacja

Kiedy?

 • Nie umawiajcie się na lunch. Nic tak nie mówi “zostańmy przyjaciółmi”, jak wspólny lunch.
 • Zapisuj randki na godziny nocne. Buduje to większe poczucie oczekiwania i pozostawia otwartą możliwość przenocowania Ciebie lub jej.
 • Najlepsze dni to, w kolejności: czwartek, środa, niedziela, wtorek, poniedziałek, piątek, sobota
 • Przeznacz czas na co najmniej trzy jednogodzinne zajęcia

Gdzie?

 • Absolutnie żadnych randek do kina. Nie macie czasu na rozmowę, siedzicie niezręcznie obok siebie i nie da się jej dotknąć bez narażenia się na niezręczność.
 • Unikaj randek przy kolacji. Są banalne, bezosobowe i prawie niemożliwe do dotknięcia seksualnego. Unikniesz też niezręcznej sytuacji “kto płaci?
 • Dobre miejsca na randkę to miejsca aktywne, uczestniczące, umożliwiające dotykanie i flirtowanie. Zwykle pomocny jest też alkohol. Przykłady: kluby komediowe, lekcje tańca, wystawy muzealne, spacery w ciekawych miejscach (place, parki itp.), koncerty itp.
 • Znajdź miejsca i zajęcia, które znajdują się w niewielkiej odległości od Twojego miejsca zamieszkania lub jej miejsca zamieszkania. Potrzebujesz co najmniej 4-6 miejsc lub zajęć w pobliżu, aby uwzględnić zarówno różne osobowości kobiet, z którymi wychodzisz, jak i to, że będziesz chciał zorganizować randkę w więcej niż jednym miejscu.

Idealna randka

Nasz poziom intymności nie wynika z tego, jak dużo rozmawiamy, ale z doświadczeń, którymi się dzielimy. Idealna randka ma na celu stworzenie jak największej liczby wspólnych doświadczeń w jak najkrótszym czasie.

Idealna liczba miejsc/działań na jedną randkę to trzy. Oto kilka przykładów solidnych randek:

 • Spotkać się na kawę -> zjeść lody na ulicy -> obejrzeć wielką huśtawkę w parku przy domu
 • Lekcja salsy -> Później drinki obok -> Twoje mieszkanie obok
 • Interaktywny pokaz komedii improwizowanej -> Spacer po miejscowym parku -> Taniec w salonie niedaleko jej miejsca zamieszkania

W miarę możliwości uwzględnij taniec, ponieważ jest to najbardziej seksualna aktywność na randce, jaka jest możliwa.

Jeśli zdecydujecie się pić, staraj się pić jako drugie lub ostatnie miejsce/czynność. Zasadniczo chcesz, aby napięcie seksualne osiągnęło szczyt właśnie wtedy, gdy nadchodzi czas powrotu do domu.

Na randce musisz stale odgrywać rolę lidera. Każda decyzja powinna należeć do Ciebie, a ona powinna się jej podporządkować.

Jeśli chodzi o to, o czym rozmawiać, wasze rozmowy powinny stawać się coraz głębsze i bardziej osobiste. Mniej powinno być przekomarzania się i żartobliwych pogawędek, a więcej rozmów o waszym życiu i o tym, co jest dla was ważne. Wywołaj te tematy, dzieląc się nimi z innymi.

Powinieneś całować ją w drugiej połowie pierwszej randki, a nawet zabierać ją do domu i uprawiać seks na wielu pierwszych randkach.

Sygnały wysyłane przez kobiety

Lista rzeczy, na które warto zwracać uwagę. Najlepiej będzie, jeśli im lepiej będziesz radził sobie z rozmowami i poznawaniem kobiet, tym więcej sygnałów będziesz otrzymywał.

Sygnały przed podejściem

 • Nieprzypadkowy kontakt wzrokowy: w razie wątpliwości załóż, że to nie jest przypadkowe. Jeśli ona patrzy na Ciebie choćby o 10% częściej niż przeciętny nieznajomy, to znaczy, że jest przynajmniej w pewnym stopniu zaciekawiona/zainteresowana Tobą.
 • Uśmiech: Jeśli kontakt wzrokowy oznacza, że jest zainteresowana, oznacza to, że “lepiej przyjdź do mnie porozmawiać!”.
 • Podchodzi do ciebie: jeśli kobieta podchodzi do ciebie, istnieje prawdopodobieństwo, że jest zainteresowana rozmową z tobą
 • Bliskość: gdy kobieta znajduje się blisko ciebie, gdy nie musi tego robić

Sygnały konwersacyjne

 • Nadmierne uśmiechanie się/śmiechanie się: jest to subiektywne i wymaga pewnej oceny, ale czasami zauważysz, że jedna dziewczyna uśmiecha się i śmieje o wiele częściej niż inne, gdy rozmawiacie. Jest szansa, że ona Cię lubi
 • Przerzucanie lub bawienie się włosami: klasyczny sygnał flirtu
 • Rozszerzenie oczu: badania wykazały, że nasze oczy rozszerzają się, gdy patrzymy na kogoś, kto nas pociąga
 • Stoi bliżej ciebie niż zwykle: oczywista oczywistość. Zwróć uwagę, gdzie się ustawia
 • Nadmierny kontakt wzrokowy: to samo, co nadmierne uśmiechanie się. Jeśli podczas rozmowy dziewczyna zatrzymuje wzrok na Twoim spojrzeniu, oznacza to, że jest bardzo zainteresowana tym, co masz jej do powiedzenia.
 • Priorytety dla Ciebie: kolejna bardzo subiektywna cecha. To może być bardzo subtelne. Ale to wtedy, gdy jej działania subtelnie pokazują ci, że ona przedkłada ciebie nad interakcje z innymi.

Sygnały eskalacji

 • Izoluje się od ciebie: często najbardziej jawne zaloty kobiety nie polegają na faktycznym wykonaniu ruchu (to twoje zadanie), ale aktywnie pracują nad tym, aby postawić cię w jak najłatwiejszej sytuacji
 • Porzuca dla ciebie swoich przyjaciół: To idzie w parze z powyższym… potrzeba wiele, aby kobieta zostawiła swoje przyjaciółki dla faceta, zwłaszcza takiego, którego zna tylko kilka godzin lub jedną noc. Jeśli to zrobi, potraktuj to jako zielone światło.
 • Dotyka Cię: Bez względu na to, czy jest to gest niesprowokowany, czy też odwzajemniony, jest to wyraźny sygnał, że ona cię lubi i chce, abyś kontynuował z nią eskalację kontaktów fizycznych.

Fizyczność i seks

O sukcesie w kontaktach z kobietami na dłuższą metę bardziej niż cokolwiek innego zadecyduje to, jak szybko i wygodnie zaczniesz nawiązywać kontakty fizyczne z kobietami.

Największym bodźcem podniecającym dla kobiet jest bycie pożądaną. A nic tak nie mówi, że jest pożądana, jak facet próbujący ją pocałować. Bycie fizycznym wobec kobiet jest koniecznym nawykiem, którego większość facetów, którzy mają słabe relacje z kobietami, nigdy nie robi. Kobiety chcą, aby mężczyźni byli agresywni seksualnie i dominujący.

Istnieją dwa powody, dla których można być agresywnym fizycznie:

 • Chcesz jak najszybciej sprawić, by czuła się komfortowo, gdy jesteś przez nią dotykany
 • Inny powód jest natury psychologicznej. Osoby, które dotykają się w kontaktach z innymi, są zazwyczaj postrzegane jako bardziej dominujące.

Dotykając

Jak od razu nawiązać kontakt z dziewczyną?

Gdy podchodzisz do niej, aby rozpocząć z nią rozmowę, lekko dotknij jej ramienia w okolicy łokcia. Gdy już zaangażujesz się w rozmowę z nią, chcesz wykorzystać dotykanie do przerywania rozmowy.

Najlepszym sposobem na dotyk jest włączenie fizyczności do rozmowy za pomocą takich zabaw, jak wojna na kciuki, kręcenie nią jak baletnicą czy przybijanie piątki.

Dotykanie powinno odbywać się stopniowo. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zacząć od zewnętrznych części ciała – rąk i nóg – i powoli przesuwać się w głąb jej ciała: połóż rękę na jej plecach, kiedy przesuniesz ją, by usiadła z tobą, obejmij ramieniem jej dolną część pleców, kiedy oprze się o drążek obok ciebie itd.

Później ten rozwój przejdzie w intymność: łaskotki, masaże i przytulanie (lub łyżeczkowanie). A potem przejdzie do całowania, pieszczot i seksu.

Pchanie i ciągnięcie: technika flirtu fizycznego, która odgrywa kluczową rolę w budowaniu intymności. Jest to w zasadzie dotykanie połączone z droczeniem się. Pamiętaj, że we flircie przechodzisz przez schemat okazywania braku zainteresowania (zerwanie kontaktu), a następnie pozwalasz jej odzyskać swoje zainteresowanie (zakwalifikowanie). Pchanie i ciągnięcie to po prostu przełożenie tego na formę fizyczną.

Celem pchania i ciągnięcia nie jest cel sam w sobie, ale środek, który ma dać Ci możliwość pocałowania jej.

Całowanie

“Jeśli myślisz, że możesz ją pocałować, to pewnie mogłeś to zrobić dziesięć minut temu”.

Wiele w całowaniu zależy od tego, jak używasz rąk i zębów.

Twoje ręce powinny delikatnie wędrować po jej ciele, pieszcząc jej plecy, delikatnie obejmując jej szyję, przyciągając jej biodra do siebie. Chwyć ją za szlufki od spodni i przyciągnij jej biodra do siebie. Jeśli chodzi o zęby, to wiele dziewczyn podniecają delikatne miłosne muśnięcia jej dolnej wargi lub języka. Pamiętaj jednak, aby być wrażliwym na zęby i nie nadużywać ich.

Wreszcie, gdy będziesz całował dziewczynę, staraj się zawsze pierwszy się od niej oderwać. Świadczy to o braku potrzeby i kontroli, które dziewczyny uważają za atrakcyjne.

Pocałunek to po prostu brama do większej i głębszej intymności. To ważny krok, ale część procesu, a nie cel.

Eskalacja

Gdy dziewczyna Cię pocałuje, zazwyczaj będzie się czuła komfortowo i/lub będzie wystarczająco napalona, aby pójść z Tobą do domu lub abyś Ty poszedł z nią do domu.

“Jeśli po pocałunku wydaje się mniej podekscytowana niż przed pocałunkiem, to znaczy, że musisz ją lepiej całować i dotykać. Jeśli wydaje się zdenerwowana i skrępowana, gdy próbujesz ją namówić, żeby z tobą wyszła, to znaczy, że musi ci bardziej zaufać”.

Jak doprowadzić do eskalacji:

 • Zacznij od jej piersi. Na początku nie chwytaj ich od razu, ale pozwól, aby dłoń powędrowała na nie i lekko je masowała, a następnie odsuń ją od nich.
 • Szarpanie za włosy podnieca większość kobiet. Weź trochę do ręki i zaciśnij pięść tak, aby włosy były przyjemnie ściśnięte.
 • Złap ją za tyłek, niezbyt agresywnie, ale ściśnij go mocno. Jeśli ona dobrze zareaguje – jej pocałunki staną się bardziej agresywne, będzie jęczała, w zasadzie każda reakcja będzie inna niż odsunięcie od niej rąk – kontynuuj.
 • Gdy siedzicie na kanapie lub łóżku, popchnij ją na plecy i umieść się między jej nogami. Jeśli stoisz, przyprzyj ją do ściany i zrób to samo.
 • Następnie zacznij zdejmować z niej ubrania. Ogólna zasada, która tu obowiązuje, jest taka, że chcesz delikatnie popychać sprawy w kierunku seksu, dopóki ona nie powie stop. Jeśli ona nie powie stop, kontynuuj.

Wesprzyj mnie klikając w link

Models – Mark Manson